Palácio Nacional de Sintra

( Sintra National Palace )

Pallati i Sintras (Portugalisht: Palácio de Sintra), i quajtur edhe Pallati i qytetit (Palácio da Vila), ndodhet në qytetin Sintra, në rrethin e Lisbonës të Portugalisë. Është një shtëpi muze historik i sotëm.

Është rezidenca mbretërore mesjetare më e ruajtur në Portugali, e banuar pak a shumë vazhdimisht nga të paktën fillimi i shekullit të 15-të deri në fund të shekullit të 19-të. Është një atraksion i rëndësishëm turistik dhe është pjesë e peizazhit kulturor të Sintra-s, një sit i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s.

Photographies by:
Alvesgaspar - CC BY-SA 4.0
Statistics: Position
9124
Statistics: Rank
2021

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
671459832Click/tap this sequence: 1711

Google street view

Where can you sleep near Sintra National Palace ?

Booking.com
479.857 visits in total, 9.173 Points of interest, 404 Destinations, 60 visits today.