El Camí është një rrugë ecjeje kulturore me tabela që kalon nëpër tokat që flasin gjuhën katalanase për të promovuar kohezionin social dhe vetënjohjen e të gjitha këtyre territoreve. Nën moton Dije këtë tokë për ta dashuruar!, jeni të ftuar të "ecni nëpër vend". Rruga prej gati 5,500 kilometrash ka mbështetjen e Generalitat de Catalunya, Qeverisë së Ishujve Balearik, Qeverisë së Andorrës, Këshillit të Përgjithshëm të Pirenejve Lindorë dhe gjithashtu deputetëve, këshillave rajonalë, konsorciumeve, bashkësisë dhe këshillave të qyteteve nga të gjithë katalanasit. vende. Rruga kalon nëpër Carxe (Murcia), Vendin e Valencias, Kataloninë, La Franja, Andorrën, Kataloninë Veriore, Ishujt Balearik dhe Alghero, në Sardenjë (Itali).

Rruga konsiderohet jopartiake dhe jopartiake dhe supozon se i gjithë territori dhe të gjithë njerëzit e tij janë protagonistë dhe përfitues, përveç vizitorëve nga vende të tjera. Në vitin 2008, Parlamenti i Katalonjës e shpalli atë me interes pub...Lexo akoma

El Camí është një rrugë ecjeje kulturore me tabela që kalon nëpër tokat që flasin gjuhën katalanase për të promovuar kohezionin social dhe vetënjohjen e të gjitha këtyre territoreve. Nën moton Dije këtë tokë për ta dashuruar!, jeni të ftuar të "ecni nëpër vend". Rruga prej gati 5,500 kilometrash ka mbështetjen e Generalitat de Catalunya, Qeverisë së Ishujve Balearik, Qeverisë së Andorrës, Këshillit të Përgjithshëm të Pirenejve Lindorë dhe gjithashtu deputetëve, këshillave rajonalë, konsorciumeve, bashkësisë dhe këshillave të qyteteve nga të gjithë katalanasit. vende. Rruga kalon nëpër Carxe (Murcia), Vendin e Valencias, Kataloninë, La Franja, Andorrën, Kataloninë Veriore, Ishujt Balearik dhe Alghero, në Sardenjë (Itali).

Rruga konsiderohet jopartiake dhe jopartiake dhe supozon se i gjithë territori dhe të gjithë njerëzit e tij janë protagonistë dhe përfitues, përveç vizitorëve nga vende të tjera. Në vitin 2008, Parlamenti i Katalonjës e shpalli atë me interes publik.

Photographies by:
Espencat - CC BY-SA 3.0
Statistics: Position
6158
Statistics: Rank
12252

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
348125679Click/tap this sequence: 5713

Google street view

Where can you sleep near El Camí ?

Booking.com
480.639 visits in total, 9.173 Points of interest, 404 Destinations, 156 visits today.