Antigua dhe Barbuda

Context of Antigua dhe Barbuda

Antigua dhe Barbuda është një shtet i përbërë nga ishuj që bën pjesë bashkësinë e Komonuellthit të Kombeve (ang.Commonwealth). Ishujt ndodhen midis Oqeani Atlantik dhe Deti i Karaibeve, në jug-lindje të Porto Rikos.

1 things to do in Antigua dhe Barbuda

Where can you sleep near Antigua dhe Barbuda ?

Booking.com
482.656 visits in total, 9.174 Points of interest, 404 Destinations, 263 visits today.