Vrindavan Chandrodaya Temple

( Vrindavan Chandrodaya Mandir )

Vrindavan Chandrodaya Mandir është një tempull në fazat e hershme të ndërtimit në Vrindavan, Mathura, Indi. Siç ishte planifikuar, do të jetë monumenti fetar më i lartë në botë. Me koston e tij të mundshme prej 700 crore (88 milion USD) ka të ngjarë të jetë një nga tempujt më të shtrenjtë në botë. Tempulli është planifikuar nga ISKCON Bangalore. Përpjekja e planifikuar përfshin ngritjen e tempullit në një lartësi prej rreth 700 këmbësh (213 metra ose 70 kate) dhe një sipërfaqe ndërtimi prej 540.000 këmbë katrore (~ 50.000 metra katrorë). Projekti është vendosur në 62 hektarë tokë dhe përfshin 12 hektarë për parkim dhe një shesh helikopterësh.

Photographies by:
Statistics: Position
5904
Statistics: Rank
14294

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
349162875Click/tap this sequence: 8167

Google street view

Where can you sleep near Vrindavan Chandrodaya Mandir ?

Booking.com
482.755 visits in total, 9.176 Points of interest, 404 Destinations, 1 visits today.