Templo de Debod

( Temple of Debod )

Tempulli i Debodit (Spanjisht: Templo de Debod) është një tempull i lashtë egjiptian që u çmontua dhe u rindërtua në qendër të Madridit, Spanjë, në Parque de la Montaña, Madrid, një shesh që ndodhet Calle de Irún, 21–25 Madrid.

Photographies by:
https://www.flickr.com/photos/jiuguangw - CC BY-SA 2.0
Statistics: Position (field_position)
1255
Statistics: Rank (field_order)
78617

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
321579648Click/tap this sequence: 9733

Google street view

453.740 visits in total, 9.077 Points of interest, 403 Destinations, 20 visits today.