Siurana (Priorat)

( Siurana (Tarragona) )

Siurana është një fshat i komunës së Cornudella de Montsant në comarca të Priorat, Tarragona, Katalonjë, Spanjë. E vendosur pak jashtë rajonit Montsant, është vetëm në lindje të qytetit kryesor të komunës Cornudella de Montsant dhe përbëhet nga një fshat i vogël në majë të një skarpate në malet Prades me pamje nga rezervuari Siurana dhe shpesh vizitohet nga turistët në zonë. për rëndësinë e tij historike, kushtet e ngjitjes në shkëmb dhe pamjet e shkëlqyera të rezervuarit dhe luginës përreth.

Photographies by:
Statistics: Position
6140
Statistics: Rank
12252

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
149623758Click/tap this sequence: 2718

Google street view

Where can you sleep near Siurana (Tarragona) ?

Booking.com
482.546 visits in total, 9.174 Points of interest, 404 Destinations, 147 visits today.