Conil de la Frontera është një komunë në Spanjë, e vendosur në qarkun La Janda, të provincës Cádiz, në Andalusia. Conil de la Frontera ka 20984 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 88.51 km2.

Photographies by:
Miguel Librero from Sevilla, España - CC BY-SA 2.0
Martin Haisch - CC BY-SA 2.0
Statistics: Position (field_position)
1300
Statistics: Rank (field_order)
73512

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
675824319Click/tap this sequence: 4394

Google street view

457.051 visits in total, 9.078 Points of interest, 403 Destinations, 5 visits today.