Campo de Criptana është një komunë në Spanjë, e vendosur në qarkun Mancha Alta, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Campo de Criptana ka 14870 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 302.41 km2.

Photographies by:
Lourdes Cardenal - CC BY-SA 3.0
Statistics: Position
2889
Statistics: Rank
40840

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
145738692Click/tap this sequence: 4711

Google street view

Where can you sleep near Campo de Criptana ?

Booking.com
483.160 visits in total, 9.176 Points of interest, 404 Destinations, 84 visits today.