Xhamia e Madhe Sheikh Zayed (arabisht: جَامِع ٱلشَّيْخ زَايِد لْكَبِيْر , e romanizuar: Jāmiʿ Ash-Shaykh Zāyid Al-Kabīr ) ndodhet në Abu Dhabi, kryeqyteti i Emirateve të Bashkuara Arabe. Xhamia më e madhe në vend, është vendi kryesor i adhurimit për lutjet ditore, të Premte dhe Bajram. Gjatë Bajramit, mund të vizitohet nga më shumë se 41,000 njerëz.

Photographies by:
traveljunction - CC BY-SA 2.0
CSphotos - CC BY-SA 4.0
Jan Smith - CC BY 2.0
Ozalphakan2 - CC BY-SA 4.0
Statistics: Position
22
Statistics: Rank
2953628

Shto një koment të ri

CAPTCHA
Security
528649173Click/tap this sequence: 1798
Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Google street view

Videos

Where can you sleep near Sheikh Zayed Grand Mosque ?

Booking.com
493.432 visits in total, 9.221 Points of interest, 405 Destinations, 238 visits today.