Rialto (Venezia)

( Rialto )

Rialto është një zonë qendrore e Venecias, Itali, në sestiere të San Polo. Është, dhe ka qenë për shumë shekuj, zemra financiare dhe tregtare e qytetit. Rialto është i njohur për tregjet e tij të shquara si dhe për Urën monumentale të Rialtos nëpër Kanalin e Madh.

Photographies by:
Statistics: Position
1675
Statistics: Rank
73512

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
924753681Click/tap this sequence: 3319

Google street view

Videos

Where can you sleep near Rialto ?

Booking.com
480.594 visits in total, 9.173 Points of interest, 404 Destinations, 102 visits today.