Fougeres (shqiptimi frëngjisht: [fuʒɛʁ] (dëgjo); Bretonisht: Felger; Gallo: Foujerr) është një komunë dhe një nënprefekturë e departamentit Ille-et-Vilaine në rajonin e Brittany në Francën veriperëndimore.

Në vitin 2017, Fougères kishte 20,418 banorë. Zona e Fougères përfshin afërsisht 88,000 banorë dhe aktualisht po rritet, ndryshe nga qendra e qytetit.

Photographies by:
Gfmorin - Public domain
Indian Joe at English Wikipedia - CC BY-SA 3.0
Statistics: Position
8889
Statistics: Rank
2042

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
629718435Click/tap this sequence: 3149

Google street view

Where can you sleep near Fougères ?

Booking.com
480.349 visits in total, 9.173 Points of interest, 404 Destinations, 205 visits today.