Château de Fougères

Château de Fougères është një kështjellë në komunën Fougères në departement Ille-et-Vilaine të Francës. Kalaja u ndërtua në një vend të mbrojtur natyrisht, një shkëmb që dilte nga një moçal i rrethuar nga një lak i lumit Nançon që vepron si një hendek natyror. Ai kishte tre rrethime të ndryshme: i pari për qëllime mbrojtëse; e dyta për përdorime të përditshme në kohë paqeje dhe për sigurinë e popullatave përreth në kohë rrethimi; dhe e fundit për mbrojtjen e mbajtësit. Gjithsej ka 13 kulla mbresëlënëse.

Photographies by:
Statistics: Position
1093
Statistics: Rank
103121

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
289476513Click/tap this sequence: 1571

Google street view

Where can you sleep near Château de Fougères ?

Booking.com
479.855 visits in total, 9.173 Points of interest, 404 Destinations, 58 visits today.