Vullkani Santa Clara është një fushë vullkanike dhe rrjedhje llave në Luginën e Diamantit në Uashington County, Utah, Shtetet e Bashkuara. Tiparet më të spikatura janë dy kone zhir që ngrihen mbi Parkun Shtetëror Snow Canyon. Koni i zhirit jugor dhe pjesa më e madhe e konit të zhirit verior është brenda kufijve të Parkut Shtetëror të Snow Canyon. Qyteti i St. George, Utah ndodhet në një fushë vullkanike. Data e shpërthimit të fundit nuk dihet.

Vullkani Santa Clara është një fushë vullkanike dhe rrjedhje llave në Luginën e Diamantit në Uashington County, Utah, Shtetet e Bashkuara. Tiparet më të spikatura janë dy kone zhir që ngrihen mbi Parkun Shtetëror Snow Canyon. Koni i zhirit jugor dhe pjesa më e madhe e konit të zhirit verior është brenda kufijve të Parkut Shtetëror të Snow Canyon. Qyteti i St. George, Utah ndodhet në një fushë vullkanike. Data e shpërthimit të fundit nuk dihet.

Photographies by:
Lee Siebert, Smithsonian Institution - Public domain
Statistics: Position (field_position)
1984
Statistics: Rank (field_order)
52071

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
769132854Click/tap this sequence: 1322

Google street view

456.697 visits in total, 9.078 Points of interest, 403 Destinations, 0 visits today.