Giger Bar

A Giger Bar është një bar me temë dhe modeluar nga artisti zviceran H. R. Giger. Ka dy Bare Giger: i pari, H.R. 2003.

Brendësia e hekurave është tematike sipas linjave të stilit të tij biomekanik siç tregohet në filmat Alien. Çatia, muret, pajisjet dhe karriget janë të gjitha të modeluara nga artisti dhe përshtaten në të njëjtat dizajne siç shihen në filmat që ai projektoi, veçanërisht "Alien". Dizajni i shquar i karriges Harkonnen me mbështetje të lartë fillimisht ishte menduar si një fron Harkonnen për një projekt filmi të braktisur Dune.

Në vitin 2013, themeluesi i zinxhirit të Hoteleve Sci-Fi, Andy Davies, bashkëpunoi me artistin Giger për të krijuar markën Giger Bar në Shtetet e Bashkuara si pjesë e planeve të zhvillimit të kompanisë.

Photographies by:
Statistics: Position (field_position)
1847
Statistics: Rank (field_order)
49008

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
249671538Click/tap this sequence: 5983

Google street view

Where can you sleep near Giger Bar ?

Booking.com
432.062 visits in total, 9.042 Points of interest, 402 Destinations, 101 visits today.