Eschenheimer Turm

Eschenheimer Turm (Kulla Eschenheim) ishte një portë qyteti, pjesë e fortifikimeve të mesjetës së vonë të Frankfurtit të Mainit dhe është një pikë referimi e qytetit. Kulla, e cila u ngrit në fillim të shekullit të pesëmbëdhjetë, është njëherësh ndërtesa më e vjetër dhe më e pandryshuar në Frankfurter Neustadt (qyteti i ri) i rindërtuar kryesisht, tani i njohur më mirë si Frankfurt -Innenstadt(qendra e qytetit).

Photographies by:
Statistics: Position
6440
Statistics: Rank
11231

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
814635972Click/tap this sequence: 4367

Google street view

Where can you sleep near Eschenheimer Turm ?

Booking.com
480.369 visits in total, 9.173 Points of interest, 404 Destinations, 226 visits today.