Kloster Eberbach

( Eberbach Abbey )

Abacia Eberbach (gjermanisht: Kloster Eberbach) është një ish manastir cistercian në Eltville në Rheingau, Gjermani. Për shkak të ndërtesave të tij romane dhe gotike të hershme, ai konsiderohet si një nga vendet më të rëndësishme të trashëgimisë arkitekturore në Hesse.

Në dimrin e 1985/86 disa nga skenat e brendshme të Emri i the Rosejanë filmuar këtu. Abbey është një vend kryesor i Festivalit vjetor Rheingau Musik.

Photographies by:
Pedelecs - CC BY-SA 3.0
Statistics: Position (field_position)
837
Statistics: Rank (field_order)
96995

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
864725931Click/tap this sequence: 7173

Google street view

Where can you sleep near Eberbach Abbey ?

Booking.com
455.017 visits in total, 9.077 Points of interest, 403 Destinations, 12 visits today.