Cimitero dei burci

Cimitero dei burci është një vend arkeologjik në provincën e Trevisos, i vendosur në komunën e Casier, në Veneto, në një kthesë në lumin Sile. Varreza e Burçit bie në zonën e mbrojtur natyrore të Parkut Natyror Rajonal të Lumit Sile.

Varreza e Burçit ndodhet në bashkimin e prerjes së re të Siles dhe degës së Silit të vdekur, në një kthesë të mbrojtur të lumit Sile. Shtrirja e saj është rreth 15.000 metra katrorë.

Photographies by:
Statistics: Position
5432
Statistics: Rank
16336

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
128396745Click/tap this sequence: 6319

Google street view

Where can you sleep near Cimitero dei burci ?

Booking.com
483.210 visits in total, 9.176 Points of interest, 404 Destinations, 135 visits today.