Tallinn

( Talini )

Talini (Estonisht: Tallinn) është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Estonisë me sipërfaqe prej 159.2 km² dhe popullsi prej 444 085 banorësh. Gjendjet në pjesën veriperëndimore të Estonisë, 80 km më në jug se Helsinki. Qyteti i vjetër i Talinit është një ndër qytetet e vjetra më të ruajtura në Evropë, dhe vizitohet nga më shumë se 1,5 milion turistë çdo vit.

Photographies by:
Zones
Statistics: Position (field_position)
2169
Statistics: Rank (field_order)
43903

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
354628917Click/tap this sequence: 9587

Google street view

Where can you sleep near Talini ?

Booking.com
452.907 visits in total, 9.077 Points of interest, 403 Destinations, 196 visits today.