Seljalandsfoss është një nga ujëvarat më të njohura në Islandë. Seljalandsfoss ndodhet mes Selfoss dhe Skógafoss, ku kalon Rruga 1 (Rruga Unazë) që shkon për në Þórsmörk.

Kjo ujëvarë e lumit Seljalandsá bie nga një lartësi prej 60 metres (200 ft) mbi shkëmbinjtë e ish bregdetit. Është e mundshme të ecni mbrapa ujëvarës.

Photographies by:
Robert Lukeman robertlukeman - CC0
Zones
Statistics: Position
1988
Statistics: Rank
62281

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
125346987Click/tap this sequence: 5216

Google street view

Where can you sleep near Seljalandsfoss ?

Booking.com
484.042 visits in total, 9.177 Points of interest, 404 Destinations, 243 visits today.