Qaqortoq

Qaqortoq, më parë Julianehåb, është një qytet në komunën Kujalleq në Grenlandën jugore, që ndodhet pranë Kepit Thorvaldsen. Me një popullsi prej 3,050 banorësh në vitin 2020, është qyteti më i populluar dhe kryeqyteti komunal në Grenlandën jugore dhe qyteti i katërt ose i pestë më i madh në ishull.

Photographies by:
Statistics: Position
3668
Statistics: Rank
30630

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
357891426Click/tap this sequence: 1859

Google street view

Where can you sleep near Qaqortoq ?

Booking.com
483.404 visits in total, 9.176 Points of interest, 404 Destinations, 74 visits today.