Óbidos

( Óbidos, Portugal )

Óbidos (shqiptimi në portugalisht: [ˈɔβiðuʃ] (dëgjo); proto-keltik: *Eburobrittium ) është një qytet (portugisht: vila) dhe një bashki në rajonin Oeste, provincën historike të Estremaduras dhe rrethin Leiria. Qyteti ka rreth 3100 banorë. Popullsia e bashkisë në vitin 2011 ishte 11,772, në një sipërfaqe prej 141,55 kilometra katrorë (54,65 milje katrorë).

Photographies by:
Statistics: Position
5422
Statistics: Rank
16336

Shto një koment të ri

Esta pregunta es para comprobar si usted es un visitante humano y prevenir envíos de spam automatizado.

Security
895231746Click/tap this sequence: 4388

Google street view

Where can you sleep near Óbidos, Portugal ?

Booking.com
479.546 visits in total, 9.173 Points of interest, 404 Destinations, 160 visits today.